Jdi na obsah Jdi na menu
 


* TICHOV-Bohuslavice u Zlína ...... 0:0

Hráčky Bohuslavic u Zlína, posílené dobrým výsledkem z předchozího vzájemného souboje, přicestovaly do Tichova s úmyslem, přidat k dobrému výkonu též bodový zisk.
Trenér hostů se netajil tím, že jeho tým bude praktikovat totální destruktivní fotbal se snahou napadat domácí hráčky ihned po rozehrávce a zamezit kombinační hře DFC.
Zápas začal náporem hráček DFC, které se usadily na polovině hostů a krátkými přihrávkami se snažily dostat na dostřel brány. Nerovný terén a úmorné vedro způsobovaly domácím potíže. Kombinační hra ztroskotávala po třetí nebo čtvrté přihrávce a nedařila se ani tvrdá střela, kterou vyniká záložní řada. Trenér hostů plně využíval povoleného pravidla střídání hokejovým způsobem, neboť hráček na střídání měl hned šest. Bohužel tím utrpěla plynulost hry a tak jejich zásluhou se více střídalo, jak hrálo.
Je k zamyšlení, zda tato rarita OFS má nějaký rozumný smysl, vždyť ostatní soutěže se hrají na klasická 3 střídání. Toto pravidlo je šité na míru týmům, kteří nedisponují kvalitou, ale kvantitou hráčského kádru a častou fluktuací hráček na hřišti se snaží soupeře uhonit a neustálým střídáním narušit rytmus hry.
Ale toto domácí v žádném případě neomlouvá. Bylo vidět, že do hry dávají všechno, se snahou vsítit aspoň jeden gól, jak se to podařilo v posledním vzájemném zápase.
Druhý poločas pokračoval ve stejných šlépějích jako první. Hosté byly dále směrem dopředu impotentní a dále produkovaly účelný destruktivní antifotbal. Když už se domácím podařilo překonat golmanku hostů, zastoupila ji v bráně jiná spoluhráčka a nebo branková konstrukce. Čím více se blížil závěr zápasu, tím více domácí bez úspěchu svíraly hosty v pokutovém území a tím více se začínalo na hřišti jiskřit. Bohužel rozhodčí Slovák nepochopitelně ukončil zápas přesně po odehraných devadesáti minutách hry, aniž by se pokusil nastavit nějakou tu minutu za nekonečné střídání hostů.
Na domácích hráčkách bylo po závěrečném hvizdu vidět obrovské zklamání z bezbrankové remízy, kterou hosté považují za velký úspěch.

DFC Tichov -FK Bohuslavice 0 : 0
Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška - Ptáčková Mirka, Trčálková Gabriela, Sochorová Eva, Lysáková Maruška- Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina, Miklasová Monika - Poláchová Adéla, Trochtová Jana
Střídaly : Hruboňová Karolína, Sovadinová Lucka

______________________________________________________________

* Nezdenice-TICHOV ...... 0:4

Mediální přestřelka na diskusních fórech účastníků meziokresní soutěže žen předcházela sobotnímu fotbalovému utkání Tichova v Nezdenicích.
Diskuse se z plodné výměny názorů, kdy jeden se snaží vnutit svůj názor druhému, pomalu přesunula do oblasti nepublikovatelných komentářů. Důvod byl zcela prostý, absence rozhodčích na domácích zápasech týmu Nezdenic, resp. objektivní či neobjektivní rozhodování náhradního rozhodčího, vybraného domácím koučem.
Poškozeny se cítily zejména celky Slavičína a Březnice, které to na svých webových stránkách daly patřičně vědět. Rozhodčího deleguje tak jak to bývá zvykem OFS Zlín, ale vzhledem k tomu, že se jedná o meziokresní soutěž, která se hraje na půdě tří okresů, nedochází k takové komunikaci mezi jednotlivými OFS, jak bychom si přály.
Děvčata DFC nechala diskusi volný průběh a řádně se celý týden připravovala na důležitý zápas. Trenér Robin Sochora ale neponechal nic náhodě a povolal do Nezdenic (kdyby přece zcela náhodou hlavní sudí opět nepřijel) pana Františka Ptáčka, dlouholetého zkušeného rozhodčího. Stalo se jak se čekalo a tak na samotný úvod utkání došlo k losování, který tým bude delegovat hlavního sudího. Los tuto pravomoc přiřkl Nezdenicím a tak mohl zápas přesně ve 13.30 hodin, za drobného deště začít.
Domácí tým přišlo podpořit velké množství diváků, kteří si zvykly na to, že se doma neprohrává. Nezdenice byly nebezpečné zejména po pravé straně, kde se vzájemně výborně doplňovaly Kateřina Janíčková a Tereza Ponížilová. Jenomže DFC má na levé straně obrany výbornou Marušku Lysákovou, která společně s Martinou Šulcovou narušovala útoky soupeřek. Trenér hostů tentokrát vsadil na defenzivnější sestavu se dvěma útočníky, které měla ze zadu podporovat Eva Sochorová. Jak určil, tak bylo. V 10. minutě unikla po pravé straně Eva, na centr nabíhající Monika Miklasová na mokrém terénu podklouzla, ale míč do sítě z chladnou hlavou umístila zcela volná Adéla Poláchová.
Domácí se nechtěly smířit s nepříznivým stavem a zejména kapitánka Švecová hýřila aktivitou. Na takové hráčky má trenér DFC opět protizbraň a tou je Gábina Trčálková, která se na Švecovou přilepila a po celý zbytek zápasu jí nedovolila použít její největší zbraň, ostrou a umístěnou střelu z hranice velkého vápna.
V 18. minutě opět po pravé straně uniká Eva a po její přihrávce zvyšuje Maruška Trčková na 0:2. Do poločasu DFC kontroluje hru a domácí nepustí do žádné vážné akce.
Do druhé půle za záhadných okolností nenastoupila opora domácích Janíčková, což se na hře Nezdenic projevilo negativně. V 62. minutě si na jeden ze série rohů naběhla Monika a hlavou nedala brankářce šanci. Ihned po té se předvedl domácí rozhodčí a Monice, která vybíhala z hloubi pole neuznal regulérní gól. Svou hrubku však kompenzoval v 83.minutě při gólu Karolíny Hruboňové, která si při zpracování lehce sáhla na míč. Stínem utkání je zranění brankářky Elišky Florešové.

TJ Sokol Nezdenice - DFC Tichov 0:4
Branky : 10.min. Adéla Poláchová, 18. min. Maruška Trčková, 62.min. Monika Miklasová, 83. min. Karolína Hruboňová

Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška – Sabina Krahulová, Trčálková Gabriela, Ptáčková Mirka, Lysáková Maruška – Sochorová Eva, Miklasová Monika, Filáková Lenka, Šulcová Martina - Škrabolová Adriana, Poláchová Adéla
Střídaly : Trčková Maruška, Trochtová Jana, Častulíková Veronika, Hruboňová Karolína

______________________________________________________________

*TICHOV-Valmez B ...... 11:0

Rezerva žen Valmezu přijela do Tichova s vizitkou týmu, na jehož bodovém kontě se krčí po odehraných čtrnácti kolech nula. Ovšem rozdíly ve skóre z posledních zápasů hostů nejsou tak velké, jako po podzimní odehrané polovině soutěže a děvčata Valmezu dokáží odehrát i vyrovnané zápasy.
Velkou oporou týmu je brankářka Michaela Pernická. Tyto dva mančafty zatím spolu odehrály 3 zápasy, a to přátelák ve Val.Mezu (1:3 pro DFC) a na podzim 2008 dvě mistrovská utkání s výsledkem 17:0 a 8:0 pro DFC. Domácí trenér Robin Sochora měl tedy co dělat, aby své hráčky řádně namotivoval, aby nedošlo k podcenění soupeře. Domácí postrádaly v obraně Sabinu Krahulovou a v útoku Marušku Trčkovou. Stopérský post v prvním poločase obsadila Eva Sochorová a ve druhém Monika Miklasová.
Zápas začal ve vlažném tempu, první větší šanci v 8. minutě měl soupeř. To pravděpodobně domácí probralo a v 8. a 9. minutě Adéla Poláchová, resp. Adriana Škrabolobá nastřelily shodně břevno soupeřovy branky. Na břevna se však nehraje. První gól byl na spadnutí, ale brankářka hostí v těchto momentech skvěle svůj tým držela. Až v 15. minutě se individuálně prosadila Adéla a otevřela skóre 1:0. Ve 22. minutě se z obrany prokličkovala Maruška Lysáková a po její střele z úhlu do tyče, pohotově dorážela Janča Trochtová 2:0. Ve 29. minutě se blýskla pohlednou střelou Adriana 3:0.
Hned po rozehrávce se zmocnila míče Lenka Filáková a jak už je to v posledních zápasech jejím zvykem, vyslala z velkého vápna do šibenice nechytatelný projektil 4:0.
Druhý poločas začal tak, jako první skončil-náporem domácích.Ve 47. minutě Martina Šulcová předložila luxusní přihrávku Janči 5:0. V 51. minutě předvedly Adriana s Adélou akci na jeden dotek a Adéla zakončila za záda bezmocné gólmanky stým gólem DFC v soutěži-6:0. Neuběhla ani minuta, Monika Miklasová se napřáhla a střelou k pravé tyči zvyšovala na 7:0.
V 62. minutě ji napodobila Eva 8:0. Za dvě minuty individuální akcí měnila skóre Adriana-9:0. V 75. minutě si zopakovaly pohlednou akci Adriana s Adélou, tentokrát zakončovala Adriana 10:0. V 84. minutě se premiérově v soutěži trefila teprve jedenáctiletá Karolína Hruboňová a dovršila gólový účet na 11:0.
Hosté zlobily hlavně z brejků, ale důsledná obrana je nepustila do blízkosti domácí brankářky Elišky Florešové.

Tichov – Valašské Meziříčí B 11 : 0 (4:0)
branky : 29.,64. a 75.min. Adriana Škrabolová , 15.a 51.min. Adéla Poláchová, , 22. a 47.min. Janča Trochtová, 30. min. Lenka Filáková, 52. min. Monika Miklasová, 62. min. Eva Sochorová, 84.min. Karolína Hruboňová

Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška – Sochorová Eva, Trčálková Gabriela, Ptáčková Mirka, Lysáková Maruška – Miklasová Monika, Filáková Lenka, Šulcová Martina - Škrabolová Adriana, Poláchová Adéla, Trochtová Janča
Střídaly : Hruboňová Karolína, Častulíková Veronika, Sovadinová Lucka
Další zápasy žen 15. kolo : Nezdenice – Březnice 3:2 Švecová 2x, Jeníčková – Huťková 2x,
Bohuslavice u Zl. – Divnice 7:0 Skočovská G. 2x, Skočovská A., Černošková ml., Janešková, Klivarová, vlastní
_______________________________________________________________

*Březnice-TICHOV ...... 0:6

Do nového sportovního areálu v Březnici zamířily tuto sobotu hráčky DFC Tichov k odehrání 14. kola meziokresního přeboru žen.
Předzápasová nálada v týmu byla „pod psa“, neboť předváděná hra ještě nebyla to pravé ořechové, tým Březnice je v jarní části soutěže v laufu a válcuje jednoho soupeře po druhém. Březnické fotbalisty se mohou pochlubit snad největší podporou svých fanoušků v soutěži, kteří o sobě během zápasu dávají hlasitě vědět. I fotbalistkám Tichova přijelo fandit několik aut svých věrných fans, kteří oželeli zápas naší hokejové reprezentace s věčnými rivaly ze Slovenska.
Hosté poprvé nastoupily se třemi hrotovými hráčkami, útok posílily Eva Sochorová a Adriana Škrabolová. V záloze v základu nastoupila Monika Miklasová. Tento tah hostujícího trenéra Robina Sochory byl nečekaný, ale velmi účinný.
Hostující DFC měl výborný nástup, po levé straně se přes několik protihráček individuálně prosadila Adriana Škrabolová a přesnou přihrávkou našla před bránou Adélu Poláchovou, která nezaváhala a ve 4. minutě otevřela skóre. Hosté měly dál výraznou převahu, domácí se sice snažily držet krok, ale k prvnímu neškodnému protiútoku se dostaly až po čtvrthodině hry.
Ve 32. minutě byla ve vápně nedovoleným způsobem zastavena Adéla a z nařízené penalty Eva Sochorová zvyšovala na 2:0 pro hosty. Hráčky Březnice jako by dvoubrankové manko definitivně zlomilo, začaly kupit řadu chyb v rozehrávce a kombinaci a připravovali se o možnost rychlého protiútoku. Střelkyni domácích Huťkovou prakticky nebylo vidět. Opravdovou parádu připravila ve 40. minutě Lenka Filáková, pohotově se otočila kolem protihráčky a českou uličkou poslala do úniku Moniku Miklasovou. Ta se s míčem nijak výrazně nepárala a nechytatelnou ránou ze dvaceti metrů nedala brankářce šanci. V průběhu utkání domácí hlasatel hlásil průběžné výsledky hokejového utkání MS se Slovenskem a úspěch našich borců děvčata z DFC tak nabudil, že ve 45. minutě po samostatné akci určila poločasové skóre na 4:0 Adriana.
Hostující fotbalistky zahájily druhý poločas dalším náporem. Domácí v této fázi hry dokázaly s vypětím všech sil pouze přerušovat pohledné akce DFC odkopáváním míče do autu. V 76. minutě Lenka Filáková střelou z vápna zvyšovala na 5:0 pro hosty a když v 90. minutě do střely Adély vložila v malém vápně obránkyně ruku, na penaltu byla povolána brankářka Eliška Florešová, která ji s jistotou proměnila. Do hry zasáhly i hráčky z lavičky a zejména Jana Trochtová s Luckou Sovadinovou se mohly při trošce štěstí zapsat mezi střelkyně.Téměř celý zápas to byl souboj hráček Tichova s domácí brankářkou, která byla za každý svůj zákrok odměňována z hlediště hlasitými pochvalami fanoušků.
Po ukončení zápasu byl v pohodě rozhodující arbitr Kozubík přejmenován domácími hráčkami na nejmenované domácí zvíře, jako kdyby mohl za jejich předvedený výkon. Hráčky DFC přivezly cenné vítězství, a svým výkonem nejednoho fanouška potěšily. Nemá smysl individuálně vyzdvihnout některou z nich, neboť hrály jako kolektiv, ale přece jenom musím zmínit Marušku Lysákovou /Ofkovou/, která ten den absolvovala dvě utkání-s žáky Vlachovic a svým DCF, a na jejím výkonu se to absolutně neprojevilo, ba naopak. Hrála na ni o dvě hlavy vyšší vedoucí týmu domácích Eva Smolková, která se ani jednou v individuálních soubojích neprosadila.

Březnice-Tichov 0 : 6 branky : 4. min. Adéla Poláchová, 32. min. Eva Sochorová (p), 40. min. Monika Miklasová, 45. min. Adriana Škrabolová, 76. min. Lenka Filáková, 90. min. Eliška Florešová (p)

Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška – Krahulová Sabina, Trčálková Gabriela, Ptáčková Mirka, Lysáková Maruška – Miklasová Monika, Filáková Lenka, Šulcová Martina - Škrabolová Adriana, Sochorová Eva, Poláchová Adéla
Střídaly : Trochtová Jana, Hruboňová Karolína, Trčková Marie

_______________________________________________________________

* TICHOV - Divnice  ...... 7:0

Se snahou odčinit domácí výprask od týmu Březnice 2:7 přicestovala na hřiště do Tichova děvčata Slavičína. Domácí tým zatím v prvních jarních kolech lehce tápe a trenér Robin Sochora stále hledá optimální složení sestavy.
Právě derby se Slavičínem se mělo stát odrazovým můstkem k dobrým výsledkům.
Domácí děvčata začala očekávaným náporem a již v 6. minutě hostující brankářka poprvé lovila míč ze své sítě, když se mezi střelce zapsala Mirka Ptáčková střelou z dálky. Vstřelená rychlá branka domácí uklidnila a děvčata konečně začala předvádět kombinační fotbal.
Zvláště pak záložní řada ve složení Sochorová-Filáková-Škrabolová-Šulcová si sobotní zápas vysloveně užívala. Kombinací na jeden dotek se dostávala na dostřel branky hostů, čehož pak Eva Sochorová využila ve 13.,50. a 58. minutě, kdy střelami z dálky navýšila skóre.
Dvakrát se trefila pohyblivá Adriana Škrabolová a jednou Lenka Filáková. Hosty nepodržela obrana a v útoku toho moc nepředvedli.
Domácí brankařku Elišku Florešovou prakticky neohrozily a tak její konto již 1129 minut zůstává čisté.
DFC čeká v sobotu 2.5.2009 v 16.30 hodin křest ohněm. Děvčata zajíždějí k utkání na hřiště štiky jara týmu Březnice, který svým soupeřům v posledních zápasech zejména zásluhou agilní Huťkové nasázel 28 gólů.

Tichov - Divnice (Slavičín) 7:0
branky : 13.,50 a 58. minuta Eva Sochorová , 54. a 74. minuta Adriana Škrabalová, 48. minuta Lenka Filáková
Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška – Krahulová Sabina, Trčálková Gabriela, Ptáčková Mirka - Sochorová Ava, Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina, - Trčková Marie, Poláchová Adéla
Střídaly : Miklasová Monika, Trochtová Jana, Častulíková Veronika, Hruboňová Karolína
_______________________________________________________________________

*Sportovní hala ve Valašských Kloboukách a DFC Tichov jako hlavní pořadatel uspořádaly v sobotu 29.11.2008 turnaj v sálové kopané žen.
Pozvání přijaly celky FC Vracov, TJ Sokol Nezdenice, TJ Divnice a TJ Valašské Meziříčí. Soupeři se mezi sebou vzájemně znaly z místní 3. ligy, pouze celek Vracova, hrající MSDŽ, byl velká neznámá. Hrálo se systémem 1 x 20 minut, každý s každým.
Domácí DFC zahájil turnaj vítězstvím 1:0 nad tradičním rivalem z Divnice. Mělo to být vítězství z kategorie povinných a zejména jednoznačných, ale nebylo tomu tak. Výhra se rodila složitě, hosté překvapily pohybem, zdravou agresivitou a chutí hrát, naopak hra domácích zase zbrklostí a nedůrazem bez nápadu. Po neproměněných šancích na obou stranách se v polovině zápasu ke štěstí domácích trefila Sabina Krahulová. Pokud chtěla děvčata z Tichova pomýšlet na vítězství v turnaji, musela zcela změnit systém hry a zejména nasazení. To vše už v utkání se Sokolem Nezdenice. Zlepšení se sice dostavilo, ale nepatrné. V 8. minutě otevřela skóre Eva Sochorová, soupeř přidal na tempu a zaslouženě vyrovnal střelkyní Švecovou.
V posledních sekundách mohl DFC přijít i o bod, ale Eliška Florešová vychytala opět Švecovou a zabránila tak blamáži, která hrozila. Rozpačité obličeje hráček DFC vypovídaly vše. A to je čekal pro ně neznámý celek Vracova. Říká se, že se soupeřem roste chuť a výkon. Stalo se něco, co už očekával málokdo. Hra DFC nabrala úplně jiné obrátky, začal častěji střídat, usadil se na polovině soupeře a pohlednou kombinací a důrazem před bránou je smetl výsledkem 4:0, branky dávaly Sabina Krahulová 2 x, Adéla Poláchová a Eva Sochorová.
Najednou děvčata z DFC začala hrát uvolněně, bez respektu a pohybem si dokázala říct o míč. Poslední zápas turnaje, tak jak to má být, byl i zápasem o první místo.
Valašské Meziříčí, pokud by uspělo a zvítězilo, pak by si odneslo celkové vítězství a DFC by skončil druhý. Veškeré pochybnosti o vítězi byly zahnány hned v úvodu. Nejdříve si „Valmez“ dal vlastní gól a následně skórovaly Adéla a Sabina . To soupeřem otřáslo tak, že se už prakticky nezmohl na nic. Zásluhou výborné brankářky „Valmezu“, která byla vyhlášená nejlepší brankářkou turnaje, se skóre již nezměnilo.
Sestava DFC Tichov :
Florešová Eliška - Ptáčková Mirka, Trčálková Gabriela, Krahulová Sabina, Lysáková Maruška - Sochorová Eva, Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina - Trčková Marie, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Trochtová Jana, Sovadinová Lucka, Karolína Hruboňová
Trenér Robin Sochora
Výsledky :
Nezdenice – Divnice 1:1
Valašské Meziříčí – Vracov 1:0
DFC Tichov – Divnice 1:0
Vracov – Nezdenice 3:2
Divnice – Valašské Meziříčí 4:0
DFC Tichov – Nezdenice 1:1
Divnice – Vracov 0:0
Nezdenice – Valašské Meziříčí 1:1
DFC Tichov – Vracov 4:0
DFC Tichov – Valašské Meziříčí 3:0
Celkové pořadí turnaje :
1. DFC Tichov 7 b. skore 9:1
2. Divnice 4 b. skore 5:2
3. Valašské Meziříčí 3 b. skore 2:8
4. Vracov 3 b. skore 3:7
5. Nezdenice 3 b. skore 5:6
O pořadí na 3.-5. místě rozhodla minitabulka vzájemných zápasů.

________________________________________________________________________

*24.11.2008 Děvčata z DFC Tichov na WOMEN´S SOLIDWOOD CUP - LUHAČOVICE 2008

Luhačovická hala Radostova se v neděli 23.11.2008 stala centrem kopané něžného pohlaví z Moravy a Slovenska.
Uskutečnil se zde 1. ročník halového turnaje ve fotbalu žen WOMEN´S SOLIDWOOD CUP - LUHAČOVICE 2008.
Pozvání přijaly přední celky slovenské 1. ligy a týmy, hrající moravské soutěže od první ligy až po MSDŽ. Na základě výsledků, které předváděly v roce 2008 děvčata z DFC Tichov, obdržely pozvánku i ony.
Losování do skupin proběhlo v Luhačovicích, dva týdny před zahájením turnaje a již tady se od holek z DFC odklonilo štěstí. Osud jim nadělil celky FK Slovan Duslo Šaľa-mistr Slovenska a pravidelný účastník Ligy mistrů, 1.FC Slovácko juniorky a DFK Holešov , hrající MSLŽ .
Trenér Sochora se snažil po celou přípravu na turnaj u děvčat rozptýlit místy až přehnané obavy ze soupeřek, zapracovat do hry různé signály a herní varianty. Před turnajem si holky pozvaly k přípravnému zápasu dorostence Valašských Klobouk, aby si vyzkoušely, co se naučily na tréninzích. V neděli si děvčata musely přivstat, jelikož bylo na nich a juniorkách 1.FC Slovácko, aby rozehrály první z dvaceti osmi zápasů turnaje. Před slušně zaplněnou halou v 9.00 hodin dal rozhodčí Mgr. Mejzlík pokyn k zahájení hry. K překvapení všech a hlavně samotných děvčat, hra byla více než vyrovnaná. Děvčata odolávaly kombinaci juniorek Slovácka a samy si dokázaly vytvořit z brejků čisté gólové šance, které však nedokázaly za stavu 0:0 proměnit. Škoda jenom, že Maruška Trčková netrefila odkrytou bránu soupeře a Monika Miklasová svou pověstnou pravačkou málem urazila břevno brány. Nedáš-dostaneš platilo i v Luhačovicích. V desáté minutě se soupeřky ujaly vedení přízemní střelou k tyči a po otevření hry skórovaly minutu před koncem ještě jednou. Konečný výsledek 0:2 byl na první pohled sice lichotivý, ale DFC v tomto utkání sahal po bodu. Druhý zápas ve skupině, z něhož vítěz by měl zaručen postup do play off, začal svižně. Děvčata z DFC nechaly strach a nervozitu v šatně a do soupeře z DFK Holešov se přímo zakously. Odstřelování branky protivníka nepřineslo vytoužený gól, bohužel v těchto momentech opět štěstěna ukázala záda a tak brankářku soupeře několikrát zastoupily dobře postavené tyče a břevno. Diváci na tribuně tušily, že gól už musí přijít a nakonec se dočkali. Adéla Poláchová získala míč v obranném pásmu, vyvezla ho na polovinu a křižnou přihrávkou našla Evu Sochorovou, která nedala brankářce šanci-1:0. Převaha byla stále na kopačkách DFC, který bohužel v euforii z dobrého výsledku zapomněl bránit a soupeř se štěstím vyrovnal „ušmudlaným“ polovlastním gólem - 1:1.
Tímto výsledkem i utkání skončilo. Poslední zápas DFC nastupoval proti favoritovi celého turnaje, celku FK Slovan Duslo Šaľa s odhodláním nedostat více než tři góly. Již základní čtverka soupeře budila značný respekt, neboť v ní nastoupily tři reprezentantky Slovenska, které děvčata z DFC ještě před rokem na ME v hale Radostova obdivovaly pro jejich fotbalové umění. Většina zápasu se odehrál na polovině hráček DFC. První gól soupeř vsítil už ve čtvrté minutě, DFC kontroval několika zdařilými brejky, jejichž výsledkem byla pouze nastřelená tyč. Soupeř pojistil výhru ve třinácté minutě po zmatcích v obraně-0:2.
Skupinu vyhrály juniorky Slovácka (9 b.), druhá Šaĺa (6 b.), třetí na skóre DFK Holešov a čtvrtý DFC Tichov (oba 1 b.). O konečné 11. místo Tichov „vyfasoval“ Štramberk, tým hrající MSDŽ. Jednoznačnému průběhu zápasu odpovídál i výsledek 3:0. Děvčata z DFC soupeře k ničemu nepustily.
Střelecky se prosadila Maruška Lysáková, Maruška Trčková a Adriana Škrabolová.
Co dodat ? Holky neudělaly žádnou velkou díru do světa, ale ani si rozhodně neušily z ostudy kabát. Byla to jejich první konfrontace s „velkým“ fotbalem, poznaly jak to při takových velkých turnajích chodí a že každý soupeř je hratelný. Děvčata bohužel zaplatila nováčkovskou daň v podobě roztřesených kolen a několika bezesných nocí.
Poznaly však, že ne každý tým, který je oblečen v dokonale padnoucích teplákových soupravách, provedených v týmových barvách, s velkým realizačním týmem a každý zápas hrající v jiných dresech, je nad jejich síly.
Ve finále se utkaly celky FK Slovan Duslo Šaľa a juniorky 1.FC Slovácko, tedy soupeřky DFC Tichov ze základní skupiny. Šaĺa oplatila prohru Slovácku ze skupiny a výhrou 1:0 si zajistila vítězství v turnaji.
Sestava DFC Tichov :
Florešová Eliška - Ptáčková Mirka, Trčálková Gabriela, Florešová Vendula, Krahulová Sabina, Lysáková Maruška - Sochorová Eva, Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina - Trčková Marie, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Trochtová Jana, Sovadinová Lucka.
Výsledky :
o 11.-12. místo Tichov – Štramberk 3:0
o 9.-10. místo Lubina – Dobratice 1:0
Play off:
Ostrava A – Holešov 3:0, Šala – Trenčianske Teplice 2:0, Ostrava B – Nové Zámky 1:1 (na PK 2:1), Slovácko – Čekyně 2:0
semifinále: Šala – Ostrava A 8:1, Slovácko – Ostrava B 4:0
o 3.místo: Ostrava B – Ostrava A 2:1
finále: Šala – Slovácko 1:0.
Konečná tabulka turnaje :
1.Šala
2.Slovacko
3.Ostrava B
4.Ostrava A
5.MŠK Slovan Trenčianske Teplice
6.FC Union Nové Zámky
7.Sokol Čekyně
8.DFK Holešov
9.Spartak Lubina
10.Comfort Dobratice
11.DFC Tichov
12.Kotouč Štramberk

________________________________________________________________________

*Valmez B - TICHOV ...... 0:8

Los posledního podzimního kola zavedl hráčky TJ DFC Sokol Tichov na „umělku“ do Valašského Meziříčí. K tomuto utkání odjížděly hráčky DFC již s titulem podzimního mistra, ale s pocitem něčeho neznámého. Neměli totiž ještě možnost ve své krátké historii, si umělku někde vyzkoušet. Počasí bylo přímo úměrné podzimu-studený vítr a vlezlá zima.
Nežli se hráčky stihly rozkoukat a pořádně rozehřát tělo, už je vyzývala píšťalka rozhodčího k zahájení hry. Domácí postavily nepatrně jiný tým než ten, který v Tichově vyfasoval 17 gólů. Jejich hráčky dle pokynů trenérky osobně hlídaly Evu Sochorovou, aby narušily rozehrávku a zamezily centrům do vápna. Trenér hostů Robin Sochora byl nucen udělat z důvodu absence několika hráček korektury v sestavě. Z důvodu úzkého kádru neměl mnoho možností. Do brány byla „odvelena“ přes její velké protesty Gábina Trčálková, na předstopera šla Vendula Florešová a levou obranu obsadila Maruška Lysáková. Tyto hráčky se mu odvděčily vynikajícím výkonem a zejména Marušky bylo plné hřiště. Dokázala plně rozvinout své individuální schopnosti, a s jakou urputností chodila do osobních soubojů se hned tak na ženském fotbalu nevidí. Také Vendula na postu předstopera zahrála výborně a soupeřky se přes ni nedokázaly prosadit. Ihned po rozehrávce šel míč po ose Poláchová-Trčková-Škrabolová, a poslední jmenovaná po slalomu ve vápně nedala brankářce domácích šanci a ve 40. sekundě otevřela skóre. Domácími to evidentně otřáslo. Děvčata z DFC sršela sebevědomím a kreativitou. Nabíhala si do volného prostoru a najednou jich bylo plné hřiště.
Vyhovoval jim totiž rovný povrch hřiště, a tak očím diváků lahodily akce na jeden dotek, hýřily nápady, vyměňovaly si posty a neustále si chodily pro přihrávku. Přeci jen byly zvyklé na trochu nerovné povrchy s různými úskalími jako jsou krtince nebo myší díry, ale to na vesnická hřiště, kde dosud hrály, patří. V 19. minutě po krátké narážečce s Adrianou vyslala nechytatelný projektil Lenka Filáková a zvyšovala na 0:2. Ve 22. minutě zatočila Eva přímý kop ze 25.metrů k levé tyči - 0:3. Ve 35.minutě opět Eva prostřelila golnamku – 0:4. Domácí se snažily, ale nedokázaly se ani individuálně ani dlouhými centry prosadit proti pohyblivým hostům, kteří je napadali ihned po rozehrávce. Brankářka domácích byla neustále zaměstnána a svými až zázračnými zákroky uchránila svůj tým od větší pohromy. Ve 39. minutě přišel nejpěknější moment prvního poločasu. Maruška Lysáková se na jeden dotek s Lenkou Filákovou zbavily dvou hráček soupeře a Lenka českou uličkou vyslala Adélu. Ta se v těchto situacích málokdy mýlí – 0:5. Druhý poločas pokračoval náporem hostů. V 65.minutě se opět prosadila Eva střelou z dálky – 0:6. Děvčata z DFC si zápas plně užívala. Rychlými kombinacemi procházela hřištěm a škoda jen, že soupeř, který bránil v devíti lidech velké vápno, finální přihrávku většinou narušil. Své velké šance neproměnila Lucka Sovadinová, Adriana Škrabolová a Mirka Ptáčková. Ta se přece jenom dočkala gólu, kdy po srážce obránkyně domácích s gólmankou zvyšovala v 85. minutě na 0:7. V 90.minutě, kdy už každý očekával závěrečný hvizd rozhodčího a děvčata se viděla v teple kabiny, unikla po pravé straně Eva, předložila dokonalou přihrávku Janě Trochtové a ta nekompromisně zavěsila – 0:8.
Poslední zápas podzimu na ideálním povrchu předložil trenérovi hostů Robinu Sochorovi a kapitánce Evě Sochorové účet za vše, co dokázaly svým svěřenkyním předat ze svého umění.
Děvčata se jim za jejich práci odvděčily jak nejlépe mohly - nejlepším podzimním výkonem.
Valašské Meziříčí B –DFC Tichov 0 : 8
Branky : 22., 35. a 65. minuta Eva Sochorová , 1. minuta Adriana Škrabolová, 19. minuta Lenka Filáková, 39. minuta Adéla Poláchová, 85. minuta Mirka Ptáčková, 90. minuta Jana Trochtová.
Sestava DFC Tichov : Trčálková Gábina - Ptáčková Mirka, Krahulová Sabina, Florešová Vendula, Lysáková Maruška- Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina Sochorová Eva - Trčková Marie, Poláchová Adéla, Trochtová Jana, Sovadinová Lucka

________________________________________________________________________

*TICHOV - Březnice ...... 5:0

Nemocemi a zraněními zdecimovaný tým DFC přivítal v sobotu 18.10.2008 na domácím hřišti celek SK Březnice. Už zápas v Březnici, který se uskutečnil letos 13.9. napověděl o celku hostů hodně. Silné, technicky výborné a ambiciózní, takové byly v sobotu soupeřky DFC. Rozhodčí Slovák ml. zahájil utkání s několikaminutovým zpožděním. Na brankářském postu zastoupila Elišku Florešovou Monika Miklasová a nutno dodat, že výborně. Zápas začal náporem soupeře, který hned v první minutě nebezpečně ohrozil domácí branku. A nezůstalo jen u toho, útok za útokem odrážela domácí obrana s vypětím sil. Ve čtvrté minutě se poprvé osmělily domácí, kdy po levé straně unikla Adéla Poláchová a prostřelila branářku-1:0.
Hosté zůstaly jako opaření, ale přesto nevzdávaly šanci uhrát v Tichově dobrý výsledek, a pokračovaly v náporu. Po čtvrthodině se hra začala vyrovnávat a DFC nenápadně začalo ukazovat, kdo je v Tichově doma. V 16. minutě přišel další úder v podobě gólu v síti hostů. Adéla tentokrát z pravé strany prostřelila gólmanku, které míč proklouzl mezi rukama-2:0. Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 23.minutě Adéla v přímém souboji s brankařkou, tuto přehlavičkovala a zvýšila na 3:0. Zbytek poločasu aktérky tohoto zápasu odehrály „na krev“. Hra měla spád a tempo, děvčata jezdila od vápna po vápno, střelkyně obou týmů občas zahrozily dalekonosným pokusem, ale skóre zůstalo nezměněno.
Úvod druhého poločasu přinesl opět nápor hostů a s ním i jejich největší šanci. Radost z gólu jim skvělým zákrokem překazila Monika. V 57. minutě se k odraženému míči dostala Maruška Trčková a prostřelila vše, co stálo před ní-4:0. Síly s blížícím se koncem ubývaly hlavně domácím. Trenéři hostů neustále „míchaly“ se sestavou a posílaly na hřiště nové síly. Trenér domácích měl na střídání pouze jednu hráčku. Hosté stále hrozily se snahou dát alespoň čestný gól. V této chvíli se projevila síla kapitánky domácích Evy Sochorové, která hru uklidňovala a zkušeně podržela míč. V 80.minutě Martina Šulcová českou uličkou vysunula Adélu a ta stanovila konečné skóre utkání velmi dobré úrovně na 5:0.
Devátý zápas odehraný během devíti týdnů ukázal, že ženské resp. dívčí tělo je poněkud křehčejší než mužské. Na děvčatech se začínají projevovat svalová a jiná zranění z úporných bojů. Modřiny zdobí jejich těla od kotníků až po tváře a monokl pod okem nebo rozbitý nos není nic neobvyklého.
Každý ze soupeřů DFC se snaží jim znepříjemnit všemi prostředky a zákroky /ovšem jenom fair play/ cestu za vítězstvím. Zatím marně.
DFC Tichov – SK Březnice 5 : 0
Před návštěvou čtyřiceti diváků branky dávaly : 4., 16., 23. a 80. min. Adéla Poláchová, 57. min. Maruška Trčková
Sestava DFC Tichov : Miklasová Monika - Ptáčková Mirka, Trčálková Gabriela, Florešová Vendula, Krahulová Sabina- Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina, Sochorová Eva - Trčková Marie, Poláchová Adéla, Trochtová Jana, Sovadinová Lucka.
Další zápasy žen 9. kolo :
Bohuslavice u Zl. – Val. Meziřící B 4:1 Černošková ml. 2x, Skočovská G., Zábojníková – Vlčková,
Nezdenice – Divnice 4:1 Švecová 2x, Lysoňková 2x – Sousedíková.
Utkání posledního 10.kola odehraje DFC Tichov v sobotu 25.10 ve 14.00 hodin s „B“ týmem Valmezu na jejich umělé trávě.

________________________________________________________________________

*Divnice - TICHOV ......0:10

V sobotu 11.10.2008 zavítaly hráčky DFC Tichov na derby do nedaleké Divnice. Na tomto hřišti hrají svá mistrovská utkání hráčky Slavičína. Tyto měly hostům co vracet, neboť z Tichova si odvezly výsledek 0:9.
DFC opět v sestavě s Evou Sochorovou začalo utkání svým tradičním náporem s cílem dát co nejdříve uklidňující gól. Toto se povedlo v 6. minutě po samostatném průniku levou stranou, kdy Adéla Poláchová ukázala obraně záda a s přehledem, podél brankářky domácích otevřela gólový účet-0:1. V úvodu byly domácí hostům zcela vyrovnaným soupeřem, hosté v této fázi hrály zakřiknutě, nekomunikovali se sebou, chyběl pohyb a vypadalo to, jako by hledali starou formu, kterou dříve deklasovali své soupeře v době, než jejich kapitánka odcestovala plnit si reprezentační povinnosti. DFC ohrožovaly branku domácích pouze z neplodných střel, které brankářka kryla. Ve 28. minutě se uvolnila asi nejlepší hráčka hostů Adriana Škrabolová a po jejím přesném centru Maruška Trčková zvýšila na 0:2. Hned v následující minutě Monika Miklasová přelobovala brankářku domácích a od břevna zvýšila na 0:3.Ve 32. minutě unikla opět po levé straně Adéla Poláchová a obrana ji zastavila v pokutovém území jenom za cenu faulu. Nařízenou penaltu proměnila Eva Sochorová. Tento moment byl pro utkání pravděpodobně zlomový a od této chvíle byl na hřišti pouze jeden mančaft. DFC zpřesnilo kombinaci a konečně využívaly ke hře celý prostor hřiště. Domácí, jako by se bály o výsledek, začaly bránit v deseti hráčkách a míče z blízkosti své branky jenom odkopávaly. Do druhého poločasu nastoupila děvčata z TJ Divnice s cílem dát kontaktní gól, ale k přímému ohrožení branky hostů se prakticky nedostaly. Zahrávaly sice několik přímých kopů z nadějné vzdálenosti, ale exekutorka domácích vystřílela prach již před zápasem, kdy se jí při rozcvičování nebývale dařilo. V 50. minutě se po závaru dostala k odraženému míči Adriana a zvýšila na 0:5. V 54. minutě Mirka Ptáčková ideální kolmou přihrávkou vysunula opět Adrianu a ta z očí do očí brankářce nezaváhala-0:6. V 60. minutě se přihlásila o slovo Eva a po rohu střelou ze dvaceti metrů zvyšovala na 0:7. V 68. minutě chybovala domácí brankářka a Martina Šulcová, která je momentálně při střelecké chuti-0:8. Chyba domácí brankářky vyplynula z tlaku, který DFC na domácí bránu dlouhodobě vyvinul. Avšak tato hráčka domácích zasluhuje absolutní pochvalu!!
Svými obětavými zákroky uchránila domácí svatyni od ještě větší pohromy a ukázala, že je pravou oporou svého týmu. V 73 minutě se nadechla k sólu Adriana a nekompromisně s přehledem skórovala. Domácí v této chvíli zmobilizovaly své síly, neboť nechtěly dopustit, aby si odnesly desítku. Toto odmítla Eva Sochorová a ve 89. minutě stanovila konečnou podobu skóre na 0:10.

Divnice - Tichov 0:10
branky : 33., 60. a 89. minuta Eva Sochorová , 50., 54. a 73. minuta Adriana Škrabalová, 6. minuta Adéla Poláchová, , 28.minuta Maruška Trčková, 29. minuta Monika Miklasová, 68. minuta Martina Šulcová
Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška - Ptáčková Mirka, Trčálková Gabriela, Krahulová Sabina, Miklasová Monika, - Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Šulcová Martina, Trochtová Jana, Sochorová Eva - Trčková Marie, Poláchová Adéla, Sovadinová Lucka.
Další zápasy žen 8. kolo :
Bohusl. u Zlína - Nezdenice 0:1
9.kolo v sobotu 18.10. 2008 ve 14,30 hodin odehraje DFC Tichov na domácím hřišti proti druhé Březnici !!

________________________________________________________________________

*TICHOV - Bohuslavice u Zlína ...... 9:0

K zápasu 7. kola 3. ligy žen, přicestovaly v sobotu do Tichova hráčky FK Bohuslavic u Zlína. Domácí hráčky nastoupily opět bez Evy Sochorové, hrající na MS ve futsalu ve Španělsku, kde reprezentace ČR po vítězství nad Ukrajinou 2:1 obsadila celkové deváté místo.

Domácí hráčky utkání zahájily náporem a hned ve druhé minutě Monika Miklasová lehkou střelou ze dvaceti metrů překonala hostující brankářku, které mokrý míč proklouzl pod tělem. Děvčata obou týmů chladné počasí nutilo k většímu pohybu a tak hra měla tempo. Hosté zahrozily z přímých kopů, které nebezpečně zahrávala jejich nejlepší střelkyně Marcela Černošková ml., ale domácí gólmanka Eliška Florešová  si hravě se střelami poradila. Ve 12. minutě po centru z pravé strany zvyšovala na 2:0 Adéla Poláchová. Následně v 18. a 22. minutě Monika Miklasová svou největší zbraní a to tvrdou střelou z dálky navýšila skóre na 4:0. Hosté v těchto momentech občas zahrozily z rychlého protiútoku, ale domácí obrana dál jak na vápno hosty nepustila. Ve 38. minutě však hosté domácím po rohu zle zavařily.  Jejich největší šanci však hráčka neřešila hlavičkou do prázdné brány, ale celkem nepochopitelně prudkým volejbalovým smečem. Ve 44. minutě výborně hrající kapitánka domácích Adriana Škrabolová po samostatném průniku středem hřiště stanovila poločasový výsledek na 5-0.

Ve druhém poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Vysunutá obrana domácích mnoho možností na korekci výsledku hostům nedala. Hostující trenér se snažil častým střídáním změnit obraz hry. V 57. minutě se do statistik střelců zapsala Martina Šulcová, která se dostala k odraženému míči - 6:0. Soupeř se stále nevzdával a snažil se alespoň o čestný gól. Zbytek zápasu se odehrál v režii „snajperek“ domácích Adriany a Moniky , které přidaly ještě tři góly a zápas ukončil rozhodčí Slovák za stavu 9:0.

Domácí hráčky opět kolektivním výkonem dokázaly, že první místo v tabulce je ve správných rukou. V nevlídném počasí a na těžkém terénu, který neumožnil produkovat kombinační hru,  vytáhly na soupeře s další zbraní a tou je střela z dálky. Takto padlo do soupeřovy sítě celkem šest gólů.

 

DFC Tichov -FK Bohuslavice  9 : 0

branky :  2.,18.,22. a 79. minuta Miklasová Monika, 44.,59. a 85. minuta Škrabolová Adriana,  12. minuta Poláchová Adéla, 57. minuta Šulcová Martina

Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška - Ptáčková Mirka,  Trčálková Gabriela, Florešová Vendula, Krahulová Sabina -  Filáková Lenka,   Škrabolová Adriana, Šulcová Martina Miklasová Monika -  Trčková Marie,  Poláchová Adéla,  Trochtová Jana, Sovadinová Lucka.

Další zápasy žen : 7. kolo  Nezdenice – Val. Meziříčí B 9:1 nehl., Březnice – Divnice 7:0 Huťková 3x, Kryšpínová, Janošková, Vaculíková, Konečná

________________________________________________________________________

*TICHOV - Nezdenice ...... 3:0

 Sobotní zápas 3. ligy žen přinesl zajímavý a  bojovný fotbal v podání místního DFC a týmu TJ Sokol Nezdenice. Zápas byl o to pikantnější, že to byl přímý souboj o první místo v soutěži. Tým z Nezdenic přijel silně sportovně nabuzen vrátit domácím děvčatům prohru 1:4 ze svého hřiště z 24.8.2008. V sobotním utkání si věřily o to více, neboť domácím chyběla největší opora a kapitánka Eva Sochorová, která si plní reprezentační povinnosti . Domácí trenér na její místo na pravou zálohu postavil Moniku Miklasovou a roli kapitánky převzala Adriana Škrabolová. Na kopačky domácích hráček se zprvu vkradla nervozita a nejistota. Naopak Nezdenice  nastoupily plny sebevědomí a hned od začátku se zakously do domácích. Těm se vůbec nedařilo držet míč a už vůbec ne ho rozehrát.  Ale s ubíhajícím časem se hra vyrovnávala a začínala nabírat na  tempu. Oba celky si v první půli vypracovaly několik gólovek, při kterých nechaly vyniknout obě brankařky. Hostující brankařku se nepodařilo překonat z přímáku  Adrianě Škrabolové ani ze sóla Adéle Poláchové, a tak první půle skončila bez branek.

Druhý poločas začal opět velkým náporem zkušenějších hostů a zejména za pomoci domácí golmanky a štěstí se skóre nezměnilo. Domácí trenér udělal několik změn v sestavě, na hřiště nastoupila posílit obranu Maruška Lysáková, Gábina Trčálková začala hrát osobku na jejich nejlepší střelkyni a rozehrávačku Švecovou a obraz hry se začal měnit ku prospěchu domácích. Začala se dařit rozehrávka a kombinace a s tím přišly i šance. V 60. minutě po úniku Adriany přišla přesná přihrávka do vápna na Moniku a ta se nemýlila – 1:0. Taková radost z gólu na domácích snad ještě nebyla v předchozích utkáních vidět. V tuto chvíli oba týmy produkovaly rychlý a dynamický fotbal a šance střídala šanci. V 81. minutě se obrana hostů více zaměřila na Adélu Poláchovou, která se dokázala uvolnit ze sevření obrany a přihrála před branku Martině Šulcové, která nedala brankářce hostů šanci – 2:0 ! V tento moment trenér hostů vsadil vše na útok, se snahou dát kontaktní gól. Na úkor hráčky z pole poslal na hřiště dlouhou brankářku a do brány šla náhradní gólmanka. Hrající brankářka přinesla oživení do hry hostů, avšak místo očekávaného gólu, po přehnané snaze obdržela společně s domácí kapitánkou žlutou kartu. DFC sérií rohů kontrolovaly hru a  v 85. minutě Monika Miklasová přímo z rohu rozvlnila síť hostů - 3:0.

Po závěrečném hvizdu bylo na hráčkách Nezdenic patrno velké zklamání z promarněné šance konečně porazit DFC. Ta šance při absenci Evy Sochorové tady opravdu byla a mnozí si to i velmi přáli. Nestalo se.  Domácí děvčata, kdy jejich věk se pohybuje od 14 do 17 let, prokázala obrovskou vůli a touhu po vítězství, i když  předvedená hra nebyla taková, jakou produkují se svou dirigentkou, vítězství si zcela jistě zasloužily.

DFC Tichov – TJ Sokol Nezdenice  3 : 0  

Před návštěvou osmdesáti diváků branky dávaly : 60. a 85. min. Monika Miklasová,  81.min. Marťa Šulcová

 

Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška - Ptáčková Mirka,  Trčálková Gabriela, Florešová Vendula, Krahulová Sabina, Maruška Lysáková -  Filáková Lenka,   Škrabolová Adriana, Šulcová Martina -  Trčková Marie, Miklasová Monika, Poláchová Adéla,  Trochtová Jana, Sovadinová Lucka.

 

Další zápasy žen 6. kolo : Valašské Meziříčí B - Divnice 0:3, Bohusl. u Zlína - Březnice 2:4

Utkání 7.kola odehraje DFC Tichov v sobotu 4.10 v 10.15 hodin opět na domácím hřišti  s týmem z Bohuslavic u Zlína.

 

________________________________________________________________________

*TICHOV - Valmez B ...... 17:0

 sobotu 20.9. bylo odehráno na tichovském hřišti 5. kolo 3.ligy žen mezi místním DFC a celkem Valašského Meziříčí „B“.
Tichov se s tímto celkem již střetl v přípravě na letošní sezónu na hřišti soupeře, kde zvítězil 1:3. Nutno podotknout, že v tomto zápase soupeř nasadil téměř kompletní „A“ tým, který hraje 2. ženskou ligu. Na sobotní utkání do Tichova přijela bohužel jenom rezerva, která po odehrané polovině soutěže tápe na samém dně tabulky a odváží si od soupeřů jeden „nářez“ za druhým.
Děvčata z DFC nastoupily v nových modrých dresech, které chtěly pokřtít výhrou. Vlezlý chlad přinutil hráčky Tichova k většímu pohybu a než si hráčky Valmezu uvědomily, že hra je v plném proudu, tak v 6.minutě inkasovaly po prvé z kopačky Adély Poláchové. Valmez pouze bezmyšlenkovitě odkopával míče z vlastního pokutového území. Do poločasu bylo jejich konto zatíženo ještě sedmkrát. Do druhé půle nastoupila v útoku Janča Trochtová, Monča Miklasová a Lucka Sovadinová. Obraz hry se nezměnil. Hrálo se pouze na jednu bránu a na domácích bylo vidět, že nasazení je přiměřené produkované hře soupeřek. Brankařka hostů, která byla i přes množství obdržených branek nejlepším hostujícím hráčem, odvracela s námahou jednu střelu za druhou. Domácí pohlednými kombinačními akcemi neustále zatěžovaly konto soupeřek až na konečných 17 branek. Navzdory nepřízni počasí přišlo i pár věrných diváků, kteří viděli, jak se rozhodčí Slovák již patrně nevydržel dívat na toto „vraždění neviňátek“ a ukončil zápas o osm minut dříve.
Tichov – Valašské Meziříčí „B“ 17 : 0
branky : 6.,19.,26.,30. a 42.min. Adéla Poláchová, 25.,48.,50.,58. a 71.min. Eva Sochorová, 40.,45. a 48.min. Adriana Škrabolová, 78. a 84.min. Janča Trochtová, 79.min. Venda Florešová, 82.min. Marťa Šulcová
Sestava DFC Tichov : Florešová Eliška - Ptáčková Mirka, Trčálková Gabriela, Florešová Vendula, Krahulová Sabina - Filáková Lenka, Škrabolová Adriana, Sochorová Eva, Šulcová Martina - Trčková Marie, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Trochtová Jana, Sovadinová Lucka.

Další zápasy žen 5. kolo :
Nezdenice – Březnice 2:0 Švecová 2x,
Bohuslavice – Divnice 2:2 Skočovská D., Černošková ml. – Baumannová, Fibichová
Utkání 6.kola odehraje DFC Tichov v sobotu 27.9. v 15:30 opět na domácím hřišti s týmem z Nezdenic.

________________________________________________________________________

*Březnice - TICHOV ...0:5 

V sobotu 13.9. se odehrál souboj o první místo dosud neporažených týmů 3.ženské ligy mezi Panterkami z SK Březnice a DFC Tichov.
Na velmi dobře upraveném hřišti, za slunečného, ale větrného počasí a před návštěvou padesáti diváků byla na obou týmech z tohoto zápasu patrná nervozita. Tajenka, pro koho bude třináctka něšťastná a kdo se bude radovat se začala pomalu odkrývat úvodním hvizdem rozhodčího v 16.00 hodin. Oba celky se zatím střetly v přáteláku letos v dubnu, kdy výsledek jednoznačně vyzněl ve prospěch Tichova 8 : 2.
Domácí Panterky, které měly výškovou převahu začaly náporem, ze kterého vytěžily sérii rohových kopů bez gólového efektu. Od 15. minuty se hra vyrovnala, hrálo se převážně od vápna po vápno, kdy dominovaly obrany obou týmů, které nepřipustily vážnější šanci soupeře. Děvčata z DFC se začala osmělovat a z počátku pouze z dálky, a následně i kombinační hrou zaměstnávala brankářku soupeře. Ve 20. minutě se v malém vápně dostala k odraženému míči Maruška Trčková a chladnokrevně prostřelila brankářku – 0:1. Tímto momentem z Tichovjanek spadla nervozita a začaly opět předvádět svůj kombinační celoplošný fotbal. Ve 30. minutě Eva Sochorová nechytatelnou střelou trefila levou šibenici a po dvou minutách hry využila větru a dalekonosnou střelou zvýšila na 0 : 3. Opět za dvě minuty ji ukázkovou českou uličkou vybídla do sóla Monika Miklasová a Eva dovršila svůj hattrick. Za čtyři minuty tři góly.
Od této chvíle začal DFC Tichov neproměňovat jednu šanci za druhou. Několikrát se brankařce soupeře do očí dívala Adéla Poláchová, ale buď ji brankařka vychytala, nebo těsně minula bránu. Panterky vycítily, že to Tichovu nejde a zavelely k ofenzívě, se snahou dát kontaktní gól. V 50. minutě tomu byly velmi blízko, ale zákrokem, za který by se nestyděl ani Petr Čech, Eliška Florešová podržela svůj tým a tvrdou střelu mířící pod břevno „vyškrábla“ na roh.
Několika dalšími jistými zákroky uklidnila spoluhráčky a v těchto chvílích to vypadalo, že se bude už jenom dohrávat. V 80. minutě Sabina Krahulová řešila závar před vlastní bránou a z následného protiútoku Adéla Poláchová unikla po pravé straně třem hráčkám soupeře, prostřelila brankařku a stanovila podobu konečného skóre na 0 : 5.
Tým Panterek z Březnice se představil jako zatím nejzdatnější soupeř DFC, se kterým konfrontace na hřišti budou ještě zajímavé. Na výborném výsledku se podepsalo to, že děvčata z DFC se po prvé sešla k zápasu v kompletní sestavě a mohla šetřit síly odpočinkem na lavičce, neboť na střídání byly čtyři hráčky.
Eliška Florešová opět neinkasovala a její konto se navýšilo o dalších devadesát minut na 319 minut bez obdržené branky!!
Březnice-Tichov 0 : 5
branky : 30., 32.,. a 34. minuta Eva Sochorová , 20. minuta Maruška Trčková, 83. minuta Adéla Poláchová.
Sestava DFC Tichov :Filáková Lenka, Florešová Eliška, Lysáková Maruška, Škrabolová Adriana, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Ptáčková Mirka, Sochorová Eva, Šulcová Martina, Trčálková Gabriela, Trčková Marie, Trochtová Jana, Florešová Vendula, Krahulová Sabina, Sovadinová Lucka.
------------------------------------------------------
Další zápasy žen 4. kolo :
Val. Meziříčí B – Bohuslavice 1:2
Divnice – Nezdenice 0:3 Švecová 3x,
Utkání 5.kola odehraje DFC Tichov na domácím hřišti v sobotu 20.9. v 16:30  a to s týmem z Valašského Meziříčí.

________________________________________________________________________ 

*TICHOV - Divnice ....9:0

V sobotu 6.9.2008 v 16.30 hodin se poprvé představily domácím fanouškům a hned v derby s Divnicemi děvčata z DFC Tichov.
I když se hrálo až o půl páté, slunce ještě slušně pálilo na vyschlou tichovskou trávu. Domácí nastoupily opět pouze v jedenácti a to ještě bez opory zadních řad Sabiny Krahulové a ze zdravotních důvodů nehrající Jany Trochtové a Venduly Florešové. Tím pádem musel trenér Robin Sochora zasáhnout do obvyklé sestavy a na místo stopera ze zálohy přesunul Evu Sochorovou, do zálohy nastoupila Adriana Škrabolová a místo na levé obraně zaujala Maruška Lysáková z Bylnice. Poslední dvě jmenované se předvedly v zápase více než parádním výkonem. Divnice nastoupily nabuzené a dle zpráv ze zákulisí si chtěly odvézt z Tichova minimálně remízu. Ovšem chtěly ……..
Průběh zápasu tomu vůbec nenasvědčoval. V předchozích měsících se oba celky několikrát utkaly a vždy si vítězství odnesly hráčky DFC.
Za vydatné podpory domácích fans, kterých bylo okolo šedesáti, zápas začal dost nešťastně pro Moniku Miklasovou, která hned ve druhé minutě „schytala“ odkop soupeřky přímo do obličeje a tak rudý dres domácí hráčky byl ještě rudější. Po deseti minutách se Monika vrátila do hry, ale opět jako přes kopírák, ale s menšími následky se toto stejné stalo Marušce Trčkové, které tak soupeřka vylepšila make-up. Nutno dodat, že Maruška byla na zápas povolána ze svatby, aby holek bylo aspoň jedenáct. Avšak soupeř toho, že domácí hrály o deseti, vůbec nevyužil. Naopak důraz před brankou úspěšně předvedla Adéla Poláchová a ve 14.minutě tak otevřela skóre derby.
V 17.minutě se soupeř dostal na polovinu domácích, tam se ale míče zmocnila Eva Sochorová, která k překvapení všech, ale hlavně brankářky soupeře zavěsila z vlastní poloviny, kdy míč před brankářkou skočil a skončil v síti. Při snaze zabránit gólu se zranila a musela být vystřídána.
Ve 23.minutě se pohotovou střelou uvedla po prvé hrající Adriana Škrabolová a zvýšila už na 3:0. Když se ve 30.minutě trefila Lenka Filáková a bylo to 4:0, nevypadalo to se soupeřem dobře. Stále vzrůstající nápor domácích hráček přerušil rozhodčí a poslal hráčky obou týmů odpočinout si do šaten. V poločasové přestávce se ze šatny hostů ozývaly velmi hlasitě udělované pokyny hostujícího trenéra, kterému se pravděpodobně nelíbila hra svých svěřenek.
Jeho svěřenkyně ho asi neposlouchaly, neboť jestli v prvním poločasu toho hráčky TJ Divnice předvedly málo, tak ve druhém nic. Obrana domácích, která byla vysunutá až na polovinu soupeře, hráčky hostí k ničemu nepustila. Domácí děvčata potrénovala kombinaci a v 60.minutě nejdříve Adriana Škrabolová a ihned na to Maruška Trčková poopravily skóre na 6:0. Dále už se z toho stal koncert pro Evu Sochorovou, která v 77.,88. a 90. minutě svým čtvrtým v utkání a celkově desátým gólem v soutěži stanovila konečnou podobu skóre na 9:0.
V pozápasovém hodnocení u pivečka domácí fanoušci neskrývali překvapení, že pěkný fotbal mohou předvádět i děvčata. V domácím dresu se velmi dobře ukázaly dva nováčci v týmu-Adriana Škrabolová a Maruška Lysáková. Za zmínku stojí i to, že brankářka domácích Eliška Florešová už 229 minut neinkasovala.

Tichov-Divnice 9:0, branky : 17., 77.,88. a 90. minuta Eva Sochorová , 23. a 60. minuta Adriana Škrabolová, 14. minuta Adéla Poláchová, 30. minuta Lenka Filáková , 60.minuta Maruška Trčková
Sestava DFC Tichov :Filáková Lenka, Florešová Eliška, Lysáková Maruška, Škrabolová Adriana, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Ptáčková Mirka, Sochorová Eva, Šulcová Martina, Trčálková Gabriela, Trčková Marie,

Další zápasy žen 3. kolo : Březnice – Val. Meziříčí B 10:1 Konečná 2x, Jurášková 2x, Janečková 2x, Sudřichová, Huťková, Vavrušová, Krišpínová – Nehlášeno,
Nezdenice – Bohuslavice 3:1 Švecová 3x - Mozolová
4.kolo odehraje DFC Tichov v dosud neporažené Březnici v sobotu 13.9.2008 v 16,00 hod.

________________________________________________________________________

*Bohuslavice  - TICHOV ...0:8

V sobotu 30.8.2008 v 15.00 hodin se na hřišti v Doubravách odehrálo 2. kolo soutěže žen mezi celky FK Bohuslavice u Zlína a DFC Tichov.

Děvčata z Tichova přicestovala do Doubrav ve značně okleštěné sestavě z důvodu zranění a zejména z důvodu úzké hráčské základny. To náhradnice Bohuslavic se nevešly pomalu ani na lavičku, jakému zájmu se tamní dívčí kopaná těší.
Zápas začal opatrně, neboť tyto celky se dosud mezi sebou nestřetly. Tichov měl instrukce z lavičky, dát pro uklidnění co nejdříve gól. Toto se podařilo už v 8 minutě Evě Sochorové(Ungermanové), která po individuální akci prošla až na velké vápno a podél brankářky soupeře otevřela skóre. Na spoluhráčkách byla znát velká úleva a chuť přidat další góly. V 10 minutě po centru z levé strany opět zakončila do sítě Bohuslavic Eva. Při tomto gólu bylo znát, jak se zlepšuje kombinační hra hráček Tichova a míč šel prakticky do brány soupeře na jeden dotek. V tento moment už byl na hřišti pouze jeden celek. Děvčata se zakousla do soupeře a brankářka domácích byla neustále zaměstnána dalekonosnými pokusy Moniky Miklasové a Evy Sochorové.
Hráčky Tichova přišpendlily soupeře na jeho velkém vápně a bylo jenom otázkou času, kdy to tam opět spadne. To se stalo v 18 minutě, kdy po dlouhém autu přehlavičkovala domácí brankářku Adéla Poláchová a zvýšila tak na 3:0.
To bylo v prvním poločasu vše, neboť děvčata z Tichova, vědomy si toho, že je jich pouze jedenáct a nemá kdo střídat, šetřily síly do druhé půle.
Ta začala jako přes kopírák 1. poločasu. V 50. minutě Eva Sochorová vymetla překrásnou střelou z dvaceti metrů levou šibenici – 4:0. V 55 minutě po akci pravé strany Maruška Trčková zvýšila střelou z malého vápna na 5:0. V 57. minutě Eva Sochorová dlouhým centrem přenesla hru levou stranu a tam po zpracování míče zvýšila střelou Adéla Poláchová na 6:0. V tuto chvíli domácí hráčky začaly přebírat iniciativu a ohrožovat hosty zejména z rohových kopů, které ale bez problémů odvrátila obrana. V této fázi se několikrát vyznamenala brankářka Eliška Florešová, která čelila několika brejkům soupeře. Hráčkám Tichova začaly evidentně ubývat síly, neboť jejich střídačka zela prázdnotou a to ještě pilíř obrany Sabina Krahulová nastoupila se zraněním. V  75. minutě po nepodařeném výkopu brankářky soupeře míč zpracovala Monika Miklasová a ukázkovým lobem dala na 7:0. Soupeř byl v tomto momentu úplně dezorientovaný. V 83. minutě po centru z leva uzavřela hokejové skóre opět střelecky při chuti hrající Eva Sochorová, která si tímto připsala čtvrtý gól v utkání – 8:0.
V tomto utkání celý tým zaslouží pochvalu, neboť děvčata si sáhla na dno sil a poctivě odpracovala celý zápas. Hrálo se na za pěkného počasí a návštěvě okolo 60 diváků.

Bohuslavice – Tichov 0:8
branky : 8.,10.,50. a 83. minuta Sochorová Eva , 18.,57. minuta Poláchová Adéla, 55. minuta Trčková Maruška, 75. minuta Miklasová Monika
Sestava DFC Tichov :Filáková Lenka, Florešová Eliška, Florešová Vendula, Krahulová Sabina, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Ptáčková Mirka, Sochorová Eva, Šulcová Martina, Trčálková Gabriela, Trčková Marie.

Další zápasy žen : 2. kolo :
Val. Meziřící B – Nezdenice 1:6
Divnice – Březnice 1:2 Baumanová – Krišpínová, Jurášková
3.kolo odehraje DFC Tichov v sobotu 6.9.2008 v 16.30 hodin derby s Divnicemi (Slavičín) na domácím hřišti v Tichově

________________________________________________________________________

*Přidány fotky ze Záhorovic

________________________________________________________________________

* Nezdenice - TICHOV .....1:4

V neděli 24.8.2008 na hřišti v Záhorovicích přesně ve 12.50 hodin píšťalka rozhodčího zahájila první mistrovské utkání děvčat z Tichova proti velmi ambicióznímu celku z Nezdenic.

Dívčí fotbalový klub Tichov byl založen v loňském roce z iniciativy Evy Sochorové (Ungermanové) a jejího manžela Robina Sochory, který holky vede jako trenér. Tým je poskládán z děvčat z Brumova, Valašských Klobouk a okolí. Po roční přípravě, kdy se děvčata sehrávala v přátelských zápasech a na turnajích se přihlásili do nejnižší soutěže

 – 3. ligy žen. Soutěž hrají týmy z Valašského Meziříčí, Nezdenic, Divnic, Bohuslavic u Zlína, Březnice a Tichova. Hraje se 2 x 45 minut.

Před úvodním hvizdem bylo vidět, že soupeřky z Nezdenic jsou nabuzené svými úspěchy z přípravných zápasů, kterých hráli daleko více než děvčata z Tichova. Ženský fotbal je v Záhorovicích patrně populární, neboť hráčky přišlo podpořit dobrých 150 diváků, kteří si s sebou vzali bubny a řehtačky. Naposledy se soupeřky utkaly letos v květnu na turnaji v Pitíně, kde Tichov zvítězil v poměru 4:1.

Zápas začal náporem DFC Tichov, který využíval svých rychlonohých útočnic, které subtilnějším obránkyním Nezdenic docela s úspěchem unikaly. Hned v 5. minutě po levé straně utekla své strážkyni Adéla Poláchová a podél brankářky soupeře otevřela skóre. V 10. minutě po pěkné akci Martina Šulcová nastřelila břevno. V 17. minutě po kombinaci Adéla Poláchová zvýšila na 2:0 a když se trefila ve 28. minutě Monika Miklasová výstavní střelou z hranice vápna od břevna do branky, nevypadalo to se soupeřem nijak růžově. A to ještě ve 40. minutě Jana Trochtová promarnila své sólo a nechala vyniknout brankářku soupeře. Na hráčkách Nezdenic bylo vidět, že s výsledkem chtějí do poločasu ještě něco udělat a hrozily především po jejich pravé straně, a především z rohových kopů. Ve 41. minutě po zaváhání naší obrany asi nejlepší hráčka soupeře K.Janíčková snížila střelou od pravé tyče na poločasových 3:1. Do druhého poločasu, za velkého povzbuzování diváků a ve víru bubnů a řehtaček začaly domácí hráčky náporem. Vytěžily z toho pouze rohové kopy, které obrana Tichova, režírovaná Sabinou Krahulovou na místě stopera, společně s brankářkou Eliškou Florešovou, bravurně řešila. Hráčky Tichova v těchto chvílích hrozily především z brejků a přímých kopů, které zahrávala Eva Sochorová. V 55. minutě nastřelila Marie Trčková pouze pravou tyčku a v následujících minutách Monika Miklasová vyslala několik jedovatých střel na branku soupeře, ovšem bez úspěchu. V 78 minutě hráčky DFC Tichov zahrávaly rohový kop a dezorientovaný soupeř si dal vlastní gól, který byl připsaný Evě Sochorové (Ungermanové). Tím bylo o výsledku rozhodnuto a zápas se v poklidu už pouze dohrával.

Na výborně připraveném hřišti a za optimálního počasí se utkání divákům muselo líbit, neboť po závěrečném hvizdu i přes prohru domácího týmu vyprovodily děvčata bouřlivým potleskem a došlo i na populární „děkovačku“.

TichovNezdenice 4:1, branky : Poláchová A. 2x, Miklasová M., Sochorová E.–Janíčková K. Sestava DFC Tichov :Filáková Lenka, Florešová Eliška, Florešová Vendula, Krahulová Sabina, Miklasová Monika, Poláchová Adéla, Ptáčková Mirka, Sochorová Eva, Šulcová Martina, Trčálková Gabriela, Trčková Marie, Trochtová Jana

________________________________________________________________________

*24.8.2008 (neděle), na h řiši v Nezdenicích, zahajujeme sezónu zápasem s Nezdenicema. S tímto kádrem jsem se už několikrát střetly v přátelském utkání a vždycky jsme odešly ze hřiště jako vítězové. Doufáme,že v neděli navážeme na předešlé úspěchy a že se nám podaří opět zvítězit.
________________________________________________________________________

*Příprava na sezónu vrcholí. Na cestě jsou už i nové dresy!
________________________________________________________________________
 *Turnaj ve Valmezu


*V sobotu 1.3.2008 se tichovské fotbalistky zúčastnily halového turnaje v Valašském Meziříčí.
Pozvání na turnaj přijaly dívčí týmy z Hrachovce, Opatovic, Bystřice pod Hostýnem, Dřevohostic, Býškovic a Tichova. Tichovský tým je poskládaný z žen a dívek z okolí.
Hrálo se 15 minut systémem každý s každým.

Tichovský tým reprezentovali : Eva Ungermanová, Lenka Filáková, Klára Nedavašková, Sabina Krahulová, Jana Trochtová, Adéla Poláchová, Gabriela Trčálková, Marie Trčková, Mirka Ptáčková, Vendula Florešová a brankářka Eliška Florešová.
Holky přistoupily k turnaji zodpovědně a zcela suverénním způsobem svůj první turnaj vyhráli se skórem 22 : 1 . Nejlepší střelkyní turnaje se stala hráčka Tichova Sabina Krahulová.

V prvním utkání porazili Opatovice 3 : 0 .

Ve druhém jsme porazili SK Hrachovec 3 : 1 .
V třetím utkání jsme přehráli Dřevohostice vysoko 9 : 0 .

Čtvrté utkání,bylo rozhodující,neboť tým z Býškovic měl stejně bodů jako my. I tak těžký zápas holky dokázali vyhrát 2 : 0 .
I když už vše pro nás bylo rozhodnuto, k poslednímu utkání holky nastoupili zodpovědně a zvítězili nad favoritkami turnaje z Bystřice pod Hostýnem 5 : 0 .


Celkové pořadí na turnaji ve Val.Meziříčí:
1.místo – DFC Tichov……. 15 bodů……. skóre 22 : 1
2.místo – Býškovice……. 12 bodů……. skóre 11 : 2
3.místo – SK Hrachovec……. 9 bodů……. skóre 9 : 8
4.místo – Opatovice……. 6 bodů……. skóre 6 : 7
5.místo – Bystřice pod Hostýnem……. 3 body ……. skóre 7 : 15

5.místo – Dřevohostice……. 0 bodů ……. skóre 0 : 22